• Home
  • Confit de Canard
0 0
Confit de Canard

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

İçindekiler

Ördek Butu
Tuz
Sarımsak

Confit de Canard

Mutfak
  • Medium

İçindekiler

Tarif

Paylaş

Başlayalım

1
Done

Hazırlanışı

1. Confit de Canard yaparken, öncelikle, dövülmüş sarımsağı ve tuzu, ördeğin üzerine fırça yardımıyla sürüp, 2 – 3 dakika kadar bekletiniz.

2. Et pişirme tenceresi olarak kullandığınız, kalın tabanlı bir tencerede, içine yağ ilave etmeden 2 saat pişiriniz. Tencerenin dibince doğal olarak oluşacak olan 3 – 4 cm derinliğindeki yağın içinde ördek daha çok lezzetlenecek. Bu esnada etin yumuşaklığını anlamak için bir bıçak batırabilirsiniz. Eğer et yumuşamamışsa, mutlaka pişirmeye devam etmelisiniz.

3. Yine tuz ve dövülmüş sarımsağı, ördek etinin üzerine bir fırça kullanarak sürünüz. Düdüklü tencere içerisine aldığınız ördeğe, hiç yağ eklemeden pişirmeye alınız ve 30 dakika pişiriniz. Tencereyi açtığınızda tencere dibinde 3 – 4 cm derinliğinde yağ olduğunu göreceksiniz. Ördek tam kızarmamışsa, kapağı açık olarak, oluşan yağın içerisinde pişirmeye devam edip kızarmasını sağlayabilirsiniz. Muhteşem Fransız ördeği tarifini lezzetlendirmek için sunumda ördeğin yanına fırınlanmış patates, biberiye ve dağ kekiği de kullanabilirsiniz.

AFİYET OLSUN.

root

önceki
LAZANYA
sonraki
Beef Bourguignon
önceki
LAZANYA
sonraki
Beef Bourguignon

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.